OVMZ blijft vmbo-b en vmbo-g/t verbeteren
Op 3 maart 2026 heeft de Inspectie van het Onderwijs onze school bezocht voor een herstelonderzoek. Tijdens dit bezoek beoordeelde de inspectie de stappen die wij hebben gezet om de kwaliteit van het onderwijs binnen vmbo-b en vmbo-g/t te verbeteren. Naar aanleiding van dit onderzoek heeft de inspectie onze vmbo-b en vmbo-g/t op basis van 2 specifieke onderdelen het oordeel zeer zwak gegeven. In dit bericht delen wij onze toelichting, de oudersamenvatting van de inspectie en de vervolgstappen die wij gaan zetten.
Lees de oudersamenvatting van de inspectie.
Wat gaat er goed?
Bij OVMZ werken we elke dag aan goed onderwijs. Onderwijs waarin leerlingen zich veilig voelen, weten waar ze aan toe zijn en de ruimte krijgen om zich te ontwikkelen. Op onze pagina Onderwijskwaliteit kunt u lezen hoe wij dat doen.
Goed burgerschapsonderwijs
Waar ons burgerschapsonderwijs bij het vorige inspectiebezoek nog onvoldoende was, hebben we nu een aanbod in burgerschapsonderwijs dat doelgericht, samenhangend en herkenbaar voor leerlingen is.
Leskwaliteit in beeld
De inspectie vindt het ook positief dat onze schoolleiding de leskwaliteit in beeld heeft gebracht en concrete afspraken heeft gemaakt met docenten zonder onderwijsbevoegdheid om deze alsnog te behalen. Lees meer over de ontwikkeling van onze docenten.
Kwalitatieve lessen
Tijdens dit bezoek heeft de inspectie meer lessen waargenomen die van voldoende kwaliteit zijn dan tijdens het vorige bezoek. Deze lessen hadden allemaal een duidelijke structuur, heldere instructie en een ordelijk en stimulerend lesklimaat. Leerlingen waren in deze lessen actief betrokken bij de les, werkten rustig aan opdrachten en luisterden naar de docent. De docent ging na of alle leerlingen de uitleg begrepen en paste de uitleg aan als dat nodig was. Leerlingen die vragen hadden of extra uitleg nodig hadden, werden door de docent geholpen.
Evaluaties onderwijskwaliteit
We doen regelmatig evaluaties over de onderwijskwaliteit. Zo gaan wij na of leerlingen zich veilig voelen op school en hoe leerlingen de begeleiding ervaren die ze krijgen van mentoren. Schoolleiding, leraren en het bestuur werken nauw samen aan het verbeteren van de onderwijskwaliteit.
Wat gaan we verder verbeteren?
Er zijn ook verbeterpunten waar wij verder aan blijven werken:
Meer rust en onderwijs afgestemd op de leerling
Wij gaan zorgen dat onze leerlingen in nog meer lessen hun aandacht beter bij de les houden en dat we de lessen nog beter afstemmen op hun onderwijsbehoeften. Dat doen we bijvoorbeeld door leerlingen die voorlopen andere stof aan te bieden, en leerlingen die achterlopen te ondersteunen met extra uitleg of opdrachten. We gaan er ook beter op toezien dat alle docenten het OVMZ-lesmodel op dezelfde manier gebruiken.
Verbetering leerresultaten
Ook is het belangrijk dat de leerresultaten verbeteren. Op vmbo-b en vmbo-g/t blijven te veel leerlingen in de bovenbouw zitten, stromen af naar een lager onderwijsniveau, of zakken voor het eindexamen. De gemiddelde cijfers voor het centraal examen (CE) liggen helaas nog te ver onder de gestelde normen. Om deze resultaten te verbeteren, kijken we in leerjaar 2 kritischer of een leerling op een passend niveau kan doorstromen naar de bovenbouw.
Leerstof en toetsing op niveau
En we gaan beter in beeld brengen of de leerstof en toetsing op niveau zijn. We gaan beter analyseren hoe het komt dat de leerresultaten nu nog te laag zijn en we hebben de behaalde leerresultaten duidelijker verantwoord in onze schoolgids.
Oordeel inspectie: zeer zwak
De inspectie heeft OVMZ voor vmbo-b en vmbo-g/t het oordeel zeer zwak gegeven omdat de kwaliteit van de lessen (OP3) en de onderwijsresultaten (OR1) als onvoldoende zijn beoordeeld. Dit oordeel betekent niet dat alle onderdelen van de school onvoldoende zijn. De inspectie benoemt ook positieve ontwikkelingen. Wel vindt de inspectie dat op deze twee belangrijke onderdelen verdere verbetering noodzakelijk is.
Hoewel wij deze beoordeling respecteren, is de uitkomst uiteraard een tegenvaller. We hebben het afgelopen jaar hard gewerkt aan duurzame verbetering van onze onderwijskwaliteit en schoolcultuur. Tegelijkertijd zien we dat deze ontwikkelingen tijd kosten en dat de resultaten daarom nog niet overal volledig zichtbaar zijn.
Wij herkennen de verbeterpunten die de inspectie benoemt. Met name op het gebied van leskwaliteit, leerresultaten en kwaliteitszorg is verdere ontwikkeling nodig. Juist daarom blijven wij hier de komende periode gericht aan werken en bouwen we voort op de stappen die het afgelopen jaar zijn gezet.
Verbeterplan
Met ons verbeterplan blijven wij eraan werken om de onderwijskwaliteit op onze vmbo-b en vmbo-g/t weer op voldoende niveau te krijgen. Goed onderwijs voor alle leerlingen staat bij ons voorop en we hebben er dan ook alle vertrouwen in dat wij met de verbeteringen waaraan wij werken de onderzochte vmbo-afdelingen weer op het gewenste niveau krijgen. Uiteraard gelden deze verbeteringen ook voor vmbo-k.
In het begin van schooljaar 2026 - 2027 komt de inspectie weer langs om te bepalen of de kwaliteit van onze lessen verbeterd is. Over een jaar vindt er weer een herstelonderzoek plaats voor de overige onderdelen.
Ouders geïnformeerd
Alle ouders van onze leerlingen zijn geïnformeerd over het inspectierapport. Daarnaast komt er een ouderbijeenkomst waar ouders een toelichting krijgen op het inspectierapport en ze ruimte hebben om vragen te stellen. Ook de ouders van de brugklasleerlingen die na de zomer starten zijn geïnformeerd en uitgenodigd voor een ouderbijeenkomst. Ook na de ouderbijeenkomsten blijven wij ouders actief informeren over de voortgang van ons verbetertraject.
Op maandag 15 juni publiceert de inspectie het volledige rapport op hun website. Hier leest u de officiële oudersamenvatting:
Vraag en antwoord
Onderwijskwaliteit
Waarom heeft OVMZ deze beoordeling gekregen?
De inspectie heeft gekeken naar de kwaliteit van de lessen, de leerresultaten van leerlingen en de manier waarop wij de kwaliteit van ons onderwijs volgen en verbeteren. De inspectie ziet daarbij positieve ontwikkelingen, maar vindt dat de verbeteringen op deze onderdelen nog niet voldoende zichtbaar zijn.
Voor vmbo-b en vmbo-g/t heeft de inspectie daarom het oordeel "onvoldoende" gegeven op de onderzochte onderdelen. Daarnaast heeft de inspectie vastgesteld dat de leerresultaten nog onvoldoende zijn. Omdat zowel de kwaliteit van het onderwijs als de leerresultaten onvoldoende zijn beoordeeld, heeft vmbo-b en vmbo-g/t het eindoordeel "zeer zwak" gekregen.
Belangrijk om te benadrukken is dat dit niet betekent dat alles op school onvoldoende is. De inspectie benoemt ook positieve ontwikkelingen, zoals verbeteringen in het burgerschapsonderwijs, beter zicht op de kwaliteit van lessen en de gezamenlijke inzet van medewerkers, schoolleiding en bestuur om de onderwijskwaliteit verder te versterken.
Als het zo goed gaat, waarom krijgen jullie dan een oordeel zeer zwak?
Dat is een begrijpelijke vraag. De inspectie ziet inderdaad positieve ontwikkelingen. Zo voldoet ons burgerschapsonderwijs aan de verwachtingen, hebben we beter zicht op de kwaliteit van lessen en ziet de inspectie dat medewerkers, schoolleiding en bestuur gezamenlijk werken aan verbetering.
Tegelijkertijd vindt de inspectie dat de verbeteringen op leskwaliteit, leerresultaten en kwaliteitszorg nog niet voldoende zichtbaar zijn. Daarnaast zijn ook de leerresultaten volgens de inspectie nog onvoldoende. Omdat deze onderdelen zwaar meewegen in de beoordeling, heeft vmbo-b en vmbo-g/t uiteindelijk het oordeel "zeer zwak" gekregen.
Het is dus niet zo dat alles goed gaat of alles slecht gaat. De inspectie ziet zowel positieve ontwikkelingen als verbeterpunten. Juist die combinatie maakt dat we enerzijds trots zijn op de stappen die zijn gezet en anderzijds erkennen dat verdere verbetering nodig is.
Betekent dit dat mijn kind slecht onderwijs krijgt?
Nee. Zo moet het oordeel niet worden gelezen. De inspectie heeft ook voldoende lessen gezien en benoemt positieve ontwikkelingen binnen de school. Tegelijkertijd geeft de inspectie aan dat de kwaliteit van lessen nog niet overal voldoende consistent is en dat verdere verbetering nodig is.
Dat betekent dat leerlingen op OVMZ iedere dag les krijgen van betrokken medewerkers, maar ook dat wij blijven werken aan het verder versterken van de kwaliteit van alle lessen.
Wat moet er beter in de lessen?
We willen dat iedere leerling profiteert van sterke lessen. Daarom werken we aan meer betrokkenheid van leerlingen, een herkenbare lesstructuur, minder lesverstoring en beter aansluiten bij verschillen tussen leerlingen.
Concreet betekent dit dat leerlingen duidelijker weten wat zij gaan leren, dat docenten beter kunnen inspelen op verschillen tussen leerlingen en dat er meer aandacht is voor het controleren of leerlingen de lesstof daadwerkelijk begrijpen. Op die manier willen we ervoor zorgen dat iedere leerling optimaal kan leren en zich ontwikkelen.
Wat doen jullie daar concreet aan?
We werken met een herkenbare lesstructuur in alle lessen. Hiervoor gebruiken docenten dezelfde basisopzet, zodat leerlingen meer duidelijkheid en herkenbaarheid ervaren in de lessen.
Daarnaast hebben vaksecties het afgelopen jaar veel tijd geïnvesteerd in het verder uitwerken van hun lessen, leerlijnen en toetsen. Daarbij maken docenten gezamenlijk afspraken over wat leerlingen moeten leren, hoe de lesstof wordt aangeboden en hoe wordt getoetst.
Vakgroepen worden hierbij ondersteund door collega's binnen de school en externe deskundigen. Op die manier zorgen we ervoor dat het onderwijs steeds beter aansluit bij de doelen die we als school hebben gesteld en dat leerlingen een meer consistente onderwijsaanpak ervaren.
Daarnaast worden lessen bezocht door docentenbegeleiders, de schoolopleider en collega's van andere scholen. De feedback uit deze bezoeken gebruiken we om lessen verder te versterken.
Wat bedoelen jullie als jullie het hebben over een verbeterslag op verlengde instructie?
Verlengde instructie betekent dat leerlingen die de basisuitleg nog niet goed begrijpen, extra uitleg en begeleiding krijgen van de docent, vaak in een kleine groep, zodat zij de leerstof alsnog goed onder de knie krijgen.
Dit gebeurt in sommige lessen al, maar nog niet in alle gevallen en nog niet voldoende consequent. We zien hier dus nog ruimte voor verbetering. De volgende stap is om nog beter aan te sluiten bij verschillen tussen leerlingen, zodat zowel leerlingen die extra ondersteuning nodig hebben als leerlingen die meer uitdaging aankunnen optimaal kunnen profiteren van de les.Resultaten en examens
Wat als resultaten tegenvallen?
Wij begrijpen dat ouders zich daar zorgen over kunnen maken. Daarom volgen we de ontwikkeling van leerlingen gedurende het schooljaar zorgvuldig en bespreken we resultaten regelmatig binnen teams en vaksecties.
Wanneer resultaten achterblijven, kijken we samen met leerlingen en ouders wat nodig is (IOP-gesprekken). Denk daarbij aan extra ondersteuning, gerichte begeleiding, aanvullende lessen of een aangepast plan van aanpak. Ons doel is om leerlingen tijdig te ondersteunen en te voorkomen dat achterstanden onnodig groter worden.
Waarom zijn de resultaten onvoldoende?
De inspectie kijkt naar resultaten over meerdere jaren. Daarbij ziet zij dat op vmbo-b en vmbo-g/t te veel leerlingen in de bovenbouw blijven zitten, afstromen naar een lager onderwijsniveau of niet slagen voor het examen. Ook liggen de gemiddelde examenresultaten volgens de inspectie nog onder de norm die zij hanteert.
Juist daarom besteden wij veel aandacht aan het verbeteren van de onderwijskwaliteit, het versterken van de lessen en het beter volgen van de ontwikkeling van leerlingen. Ons doel is dat meer leerlingen succesvol doorstromen en een diploma behalen dat past bij hun mogelijkheden.
Is er meer kans op slagen op een andere school?
Dat is niet automatisch zo. Het succes van een leerling hangt af van verschillende factoren, zoals motivatie, begeleiding, aanwezigheid, inzet en de aansluiting tussen de leerling en de school.
Wij kennen onze leerlingen goed en begeleiden hen intensief in hun ontwikkeling. Daarnaast werken we gericht aan het verbeteren van de kwaliteit van ons onderwijs en de resultaten van onze leerlingen. Ons doel is dat iedere leerling een diploma behaalt dat past bij zijn of haar mogelijkheden.
Wanneer er vragen zijn over de ontwikkeling of kansen van een leerling, bespreken we die graag. Dat gebeurt bijvoorbeeld tijdens IOP-gesprekken, voortgangsgesprekken of via het contact tussen mentor en ouders. Juist door die korte lijnen kunnen we samen kijken wat een leerling nodig heeft om succesvol te zijn.
Wat doen jullie om de resultaten te verbeteren?
We besteden meer aandacht aan het volgen van de ontwikkeling van leerlingen en analyseren resultaten vaker binnen vaksecties, leerlingbesprekingen en rapportvergaderingen. Op basis daarvan kijken we welke ondersteuning leerlingen nodig hebben.
Daarnaast bieden we waar nodig extra begeleiding en ondersteuning aan leerlingen. Een voorbeeld hiervan is het aanbieden van aanvullende lessen en gerichte ondersteuning, zoals we dit jaar bij wiskunde hebben gedaan. Ook bieden we leerlingen waar passend extra mogelijkheden om te laten zien wat zij beheersen, bijvoorbeeld door herkansingen te combineren met aanvullende ondersteuning.
Verder werken vaksecties intensiever samen aan lessen, toetsen en examinering. Daarbij maken zij gezamenlijke afspraken over wat leerlingen moeten leren, hoe wordt getoetst en hoe resultaten kunnen worden verbeterd.
Ons doel is dat leerlingen beter worden ondersteund in hun ontwikkeling en dat meer leerlingen succesvol doorstromen en een diploma behalen dat past bij hun mogelijkheden.
Leerlingen
Blijft mijn kind zitten door fouten van school?
Nee. Beslissingen over bevordering worden genomen op basis van het overgangsbeleid van de school. Daarbij kijkt het docententeam naar het totaalbeeld van de leerling, zoals resultaten, ontwikkeling en andere relevante informatie. Het inspectieoordeel verandert niets aan deze werkwijze.
Zit mijn kind op het juiste niveau?
Daar kijken we breder naar dan alleen cijfers. We volgen de ontwikkeling van leerlingen gedurende het schooljaar en nemen daarbij ook informatie mee uit leerlingbesprekingen, IOP-gesprekken, toetsen en observaties van docenten.
Op basis van het totaalbeeld bepalen we wat voor een leerling het meest passende niveau en perspectief is.
Wat betekent dit oordeel voor mijn kind?
Voor leerlingen verandert er niets aan hun schooldag. Zij krijgen net als de afgelopen les aan de hand van de OVMZ-les en krijgen begeleiding van hun docenten en mentoren.
Tegelijkertijd werken we verder aan de verbeteringen die we hebben ingezet. Het doel daarvan is om de kwaliteit van ons onderwijs verder te versterken, zodat leerlingen daar iedere dag van profiteren.
Docenten
Wat doen jullie aan de kwaliteit van docenten?
We investeren in de professionele ontwikkeling van onze medewerkers. Dat doen we onder andere door scholing, begeleiding van startende docenten, lesbezoeken door docentenbegeleiders en de schoolopleider, intervisie en het gezamenlijk ontwikkelen van lessen en toetsen binnen vaksecties.
Op die manier blijven docenten van elkaar leren en werken we continu aan het versterken van de kwaliteit van ons onderwijs.
Zijn er te veel onbevoegde docenten?
De inspectie heeft positief benoemd dat de school duidelijke afspraken heeft gemaakt over bevoegdheden en professionalisering. Het afgelopen jaar hebben we hierin stappen gezet en is het aandeel bevoegde docenten toegenomen.
Medewerkers die nog niet bevoegd zijn, volgen een opleiding of zitten in een bevoegdheidstraject. Daarnaast investeren we in begeleiding, scholing en professionalisering van alle medewerkers.
Ons doel is om het aantal bevoegde docenten verder te vergroten en tegelijkertijd de kwaliteit van het onderwijs voor onze leerlingen te blijven versterken.
In het rapport komt handhaving naar voren. Veel docenten die het goed doen maar ook een aantal docenten waar het structureel mis gaat. Wat doen jullie om dit te verbeteren?
Belangrijke aandachtspunten hierbij zijn: hoe sta je als docent voor de klas, hoe breng je de lesstof op een positieve manier over en hoe krijg en behoud je de aandacht van leerlingen? Binnen het team zijn hierover gezamenlijke afspraken gemaakt, met als doel meer eenduidigheid in aanpak. Voorspelbaarheid speelt hierin een belangrijke rol, bijvoorbeeld door te werken vanuit principes als rust, reinheid en regelmaat. Op dit punt bleek nog winst te behalen.
Het managementteam heeft ingezet op strakkere handhaving van de afspraken. Als het een collega nog niet lukt om het pedagogisch en didactisch klimaat op orde te krijgen dan bieden wij verschillende vormen van coaching aan. Daarnaast worden er teambijeenkomsten georganiseerd rondom thema’s zoals voorbeeldgedrag, en wordt er gewerkt met terugkerende ontwikkelthema’s. Ook maken intervisie en lesbezoeken onderdeel uit van deze aanpak.
Tegelijkertijd is er het besef dat docenten zich in verschillende fasen van hun ontwikkeling bevinden. De vraag is hoe je ervoor zorgt dat iedere docent zich voldoende kan blijven ontwikkelen, terwijl tegelijkertijd de kwaliteitsverschillen niet te groot worden. Verschillen zullen er altijd zijn, maar deze mogen niet leiden tot ongewenste kwaliteitsverschillen tussen klassen.
Kwaliteitszorg
Is er een plan van aanpak?
Ja. We werken met een concreet verbeterplan waarin staat beschreven welke verbeteringen we willen realiseren, welke acties daarvoor nodig zijn en hoe we de voortgang volgen.
Daarnaast monitoren we regelmatig de kwaliteit van lessen, de ontwikkeling van leerlingen en de resultaten van de school. Op die manier kunnen we zien wat goed gaat, waar bijsturing nodig is en welke volgende stappen we moeten zetten.
Wat bedoelen jullie met kwaliteitszorg?
Kwaliteitszorg gaat over de manier waarop wij volgen of ons onderwijs doet wat we ervan verwachten. We kijken bijvoorbeeld naar de kwaliteit van lessen, de ontwikkeling van leerlingen en de resultaten die worden behaald.
Op basis daarvan bepalen we wat goed gaat, wat beter kan en welke verbeteringen nodig zijn. Vervolgens volgen we of die verbeteringen ook daadwerkelijk effect hebben.
Wat doen jullie nu anders dan een jaar geleden?
We hebben het afgelopen jaar meer structuur aangebracht in de manier waarop we de kwaliteit van ons onderwijs volgen en verbeteren. We bezoeken vaker lessen, bespreken resultaten en de ontwikkeling van leerlingen regelmatiger en maken binnen vaksecties meer gezamenlijke afspraken over lessen, toetsen en begeleiding.
Daarnaast hebben we beter zicht gekregen op wat goed gaat en waar verdere verbetering nodig is. Daardoor kunnen we gerichter werken aan het versterken van ons onderwijs.
Hoe snel verwachten jullie verbetering?
We zijn al geruime tijd bezig met verbeteren en de inspectie ziet ook dat er ontwikkelingen zijn ingezet. Sommige verbeteringen zijn al zichtbaar, bijvoorbeeld in de manier waarop we lessen volgen, resultaten analyseren en afspraken maken binnen vaksecties.
Tegelijkertijd kost het tijd voordat verbeteringen zichtbaar zijn in alle lessen en uiteindelijk ook in de resultaten van leerlingen. Daarom blijven we hier de komende periode gericht aan werken.
Wat is het vervolg na een inspectiebezoek? Worden jullie begeleid of worden jullie losgelaten?
Bij een onvoldoende is er weinig begeleiding en krijgt de school de kans om zelf verbetering door te voeren. Bij een oordeel zeer zwak houdt de inspectie intensiever toezicht op de school en volgt zij de voortgang van de verbeteringen nauwgezet
Er volgt meer sturing vanuit de inspectie en periodieke bezoeken die gericht zijn op zowel controle als meedenken. Daarnaast krijgen wij ondersteuning vanuit ‘leren verbeteren’, een onderwijsadviesbureau wat vanuit het ministerie beschikbaar is gesteld.
Toekomst
Wanneer komt de inspectie weer langs?
In het begin van schooljaar 2026 - 2027 komt de inspectie weer langs om te bepalen of de kwaliteit van onze lessen verbeterd is. Over een jaar vindt er weer een herstelonderzoek plaats voor de overige onderdelen.
Wanneer zijn alle onderdelen weer voldoende?
Dat bepaalt uiteindelijk de inspectie. Wij verwachten dat de inspectie rond eind september of oktober opnieuw komt kijken naar de voortgang die we hebben gemaakt.
Onze eerste prioriteit is om te laten zien dat de kwaliteit van de lessen voldoende is verbeterd. Daarnaast blijven we werken aan het verbeteren van de leerresultaten van leerlingen. Sommige verbeteringen zijn relatief snel zichtbaar in de lessen. Verbeteringen in resultaten kosten vaak meer tijd, omdat de inspectie daarbij naar meerdere schooljaren kijkt.
Wij richten ons er daarom op om stap voor stap te laten zien dat de ingezette verbeteringen duurzaam effect hebben. Uiteindelijk bepaalt de inspectie wanneer de school weer aan alle verwachtingen voldoet.
Waarom zouden nieuwe ouders voor OVMZ kiezen?
OVMZ is een school waar leerlingen centraal staan en waar medewerkers iedere dag werken aan goed onderwijs. We kijken eerlijk naar wat goed gaat en wat beter moet en zetten daar concrete stappen op.
De inspectie ziet verbeterpunten, maar ook positieve ontwikkelingen. Wij bouwen daarop verder, met als doel iedere leerling de begeleiding en het onderwijs te bieden die hij of zij nodig heeft.
Waarom zou ik vertrouwen hebben dat het nu wel lukt?
We staan niet aan het begin van de verbetering, maar zitten er al middenin. Het afgelopen jaar hebben we stappen gezet in de kwaliteit van onze lessen, de begeleiding van leerlingen, de samenwerking binnen vaksecties en de manier waarop we de kwaliteit van ons onderwijs volgen.
De inspectie ziet deze positieve ontwikkelingen ook terug. Dat betekent niet dat we er al zijn, maar wel dat de stappen die we zetten zichtbaar worden.
Tegelijkertijd erkennen we dat we er nog niet zijn. Juist daarom blijven we gericht werken aan de verbeterpunten die zijn benoemd. Wij hebben er vertrouwen in dat de ingezette verbeteringen de komende periode steeds zichtbaarder worden voor leerlingen, ouders en de inspectie.
Wat gebeurt er als de inspectie volgend jaar opnieuw onvoldoende oordeelt?
Onze focus ligt op het uitvoeren van de verbeteringen die nodig zijn en op het laten zien van de voortgang die we al hebben ingezet. Wij verwachten dat de inspectie rond eind september of oktober opnieuw komt kijken naar de kwaliteit van ons onderwijs.
Op dit moment richten wij ons volledig op het versterken van de kwaliteit van onze lessen en het verder verbeteren van de resultaten van leerlingen. Daarom vinden wij het belangrijker om vooruit te kijken naar de stappen die we nu zetten dan naar mogelijke scenario's in de toekomst.